Zahradní slavnost


Na konci června se opět uskutečnila na zahradě školy Zahradní slavnost. Za krásného počasí jsme se sešli odpoledne a bylo toho spoustu k vidění. 
Převládly výrobky pro potěšení chuťových buněk - koláče, štrúdl, makovec a různé druhy sušenek, vafle, tousty a lívance. Děvčata se třetího trojočí prodávala plátěné tašky, hračky pro psy, klíčenky, korálkové dekorace, hmyzí domečky. Samozřejmě jste si mohli dát kávu a spoustu druhů limonády nebo nanuka. Z přírodních výrobků to byly vlasové kondicionéry, bylinkové čaje a nebo šumivé koule do koupele.

Letošní Zahradní slavnost byla nabitá doprovodným programem- Modrá třída připravila divadlo o záchraně supů, 

žlutá a oranžová představení Pověst o Bivojovi aneb pravidvý příběh o tom, jak kanec stragicky skonal. 

Fialová, tykryska a růžovka v Duhovce postupně zazpívaly. Ve vstupním vestibulu byly k vidění Magic boxy, které v rámci výuky vyráběli sedmáci a osmáci. 


V angličtině si mohli všichni prohlédnout prezentaci závěrečných prací deváťáků. Deskové hry, pečení chleba, tanec, programování, to byla zajímavě a velmi pečlivě zpracovaná témata, která deváťáci prezentovali osobně. O využití výdělků si děti rozhodovaly samy, někdo podpořil svou radost, jiný zase společnou tím, že výdělek šel na dobrou věc - modrá třída věnovala výtěžek z divadla do zoo na ochranu supů. Třetí trojročí vydělávalo na společnou akci. 

Dospěláci se rozhodli přispět svou energií, tentokrát se zapojila Rada rodičů a zorganizovala knižní bazárek. 

Návštěvnost byla veliká, rodiče, prarodiče, známí, všichni byli jistě potěšeni příjemnou atmosférou a dobrými nákupy. Těšíme se na další Zahradní slavnost.

Komentáře

Okomentovat